Australian Shepherd female
FIN OB CH, FIN WT CH, FIN CH JK3 BH
DANCING SKIES KENAI "Lissu"



Sukutaulu
Sire
Fin MVA, V-97
Nolen's Dakota Dancer
L:A/A
Penn Y Caerau's Flashdance Am Ch Brigadon's California Dude CD HS
Limited Editions Ebony Rose
Brandje's Little Foot Hanna's Shadow
Littick's Olivia
Dam
Dancing Skies Flyaway Katie
L:A/A
Ch Flash Point Colt Forty-Five Am Ch Gitalong's Half Cocked CD
Spring Fever's Contessa
Falkland Danger Zone
L:A/A, K:0/0
Manchado Poco Buena
Lookaway's Just Sugarbear

R.I.P 29.08.2000 - 26.10.2012

Health
Hips A/A
Elbows 0/0
Eyes Healthy
Else CLEAR of HSF4

Character test 16.11.2002 (Judges: Mäki Hannu & Orava Pekka)
Toimintakyky +1 kohtuullinen
Terävyys +1 pieni ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
Puolustushalu +1 pieni
Taisteluhalu +2 kohtuullinen
Hermorakenne +1 hieman rauhaton
Temperamentti +3 vilkas
Kovuus +1 hieman pehmeä
Luoksepäästävyys +3 hyväntahtoinen, luoksepäästävä, avoin
Laukauspelottomuus laukausvarma
Result Accepted +170p.

Obediece test
02.09.2001 Oulu (Startes Class) ALO 176p./ 1-award 2. place
7.10.2001 Oulu (Startes Class)  ALO 187p./ 1-award 2. place
10.02.2002 Oulu (Open Class) AVO 185,5p./ 1-award 1. place
24.07.2002 Oulu (Winner's Class) VOI 295p./ 1-award 1. place
23.07.2003 Oulu (Champpion Class) EVL 224p./ 3-award 1. place
13.08.2003 Oulu (Champpion Class) EVL 229p./ 2-award 1. place
16.08.2003 Pudasjärvi (Champpion Class) EVL 215p./ 3-award 1. place
30.08.2003 Oulu (Champpion Class) EVL 305,5p./ 1-award 1. place
13.09.2003 Oulu (Champpion Class) EVL 266p./ 1-award 3. place
4.10.2003 Kemi (Champpion Class) EVL 188p/ 0-award
25.10.2003 Oulu (Champpion Class) EVL 302.5p./ 1-award 2. place, FIN OB CH!
2.1.2005 Kuopio SM (Champpion Class) EVL 239p./ 2-award



Agility test
11.8.2002 Oulu 1-class A-competition, fail
1-class B-competition 5/ 2nd place
22.9.2002 Oulu 1-class C-competition, fail
1-class D-competition, fail
2.11.2002 Oulu 1-class A-competition, fail
1-class B-competition 25
3.11.2002 Oulu 1-class C-competition 15
30.11.2002 Oulu 1-class A-competition 15
1-class B-competition, fail
1.12.2002 Oulu 1-class C-competition, fail
1-class D-competition 10/ 3th place
3.5.2003 Oulu 1-class A-competition, fail
1-class B-competition 5/ 3th place
18.5.2003 Oulu 1-class 10
7.9.2003 Oulu 1-class C-competition 5
1-class D-competition 5
29.11.2003 Oulu 1-class A-competition 5
1-class B-competition 10
1-class C-competition 11,69
1-class D-competition, fail
10.07.2004 Kokkola 1-class klag 2. 5
1-class klag 3. 10
1-class klag 4. , fail
1-class klag 5. 5
21.07.2004 Oulu 1-class evening competition 20,44
01.08.2004 Kemi 1-class A-competition 15
1-class B-competition 5
14.08.2004 Oulu 1-class A-jumping competition 0/ 1st place
1-class B-competition 10
23.10.2004 Kiiminki 1-class A-competition fail
1-class C-competition 10
1-class D-competition fail
14.11.2004 Kemi 1-class D-competition 10
1-class E-competition 5/ 3th
1-class F-jumping competition 0/ 1st
12.12.2004 Kiiminki 1-class D-competition fail
20.2.2005 Kiiminki 1-class A-competition 0/ 1st
1-class C-competition 10
1-class D-competition 10
25.3.2005 Kiiminki 1-class A-competition 10
1-class B-competition 30
17.4.2005 Kiiminki 1-class A-competition 10
1-class B-competition 0 ja AG CC, move to 2-class
14.5.2005 Oulu 2-class A-competition fail
2-class B-competition 10
15.5.2005 Oulu 2-class C-competition 10
2-class D-competition 0 and 2nd
21.5.2005 Oulu 2-class A-competition fail
2-class B-competition 0 and 1st
4.6.2005 Oulu 2-class B-competition , fail
5.6.2005 Oulu 2-class D-competition 5 and 1st
9.7.2005 Tornio 2-class 5
2-class 10
13.8.2005 2-class A-competition 6.60
2-class B-competition 15
2-class D-competition fail
5.11.2005 Jääli 2-class A-competition 5
2-class B-competition 5
2-class C-competition fail
2-class D-competition fail
12.11.2005 Kemi 2-class A-competition 0 2nd siirto 3-classan
3-class B-competition 8
27.5.2006 Keminmaa 3-class A-competition 5
3-class B-competition fail
7.5.2006 Oulu 3-class evening competition 5
13.5.2007 Oulu 3-class C-competition 0
3-class D-competition fail



Working Trial Test
24.05.2002 Kiiminki PAKK Acceoted BH
12.09.2004 Haukipudas PAJÄ 1 277p./1-award, 2ndWoS JK1
10.10.2004 Kello PAJÄ 2 274p./1-award, 2nd JK2
7.8.2005 Oulu Pohj.-Suomen seuraottelu PAJÄ 3 281p./1-award, 2nd JK3
4.9.2005 Haukipudas PAJÄ 3 252p./2-award, 1st JK3
11.9.2005 Kiiminki Piirinmestaruus PAJÄ 3 282p./1-award, 1st JK3
19.3.2006 Oulu PAVE Girls (16v) B-lina 5km, Place 1st
21.5.2006 Kalajoki PAJÄ 3 100p./ suspension No result
4.6.2006 Oulu PAJÄ 3 260p./2-award, 2nd JK3
12.7.2006 Rovaniemi PAJÄ 3 290p./1-award, 1st JK3 FIN WT CH
25-27.08.2006 Kuusankoski PK SM PAJÄ 3 229p./sij. 10 -
17.-19.08.2007 Oulu PK SM PAJÄ 3 269p./2. tulos, 5th JK3



Show Results
12.05.2001 Oulu Puppy Class 1, HP
21.07.2001 Tornio Junior Class 1/1
13.10.2001 Oulu Junior Class 2
26.01.2002 Kemi Young Class 1/1 SA BB-1 CC BOS
11.05.2002 Oulu Young Class 1/2
09.06.2002 Tornio Young Class 1/1 SA BB-1 CC BOB
13.10.2002 Oulu Open Class 2
07.12.2002 Helsinki Open Class 2
4.10.2003 Kemi Open Class VG2
19.10.2003 Oulu Open Class VG3
4.12.2004 Helsinki Messukeskus Open Class VG
8.1.2005 Kajaani KV Open Class EXC BB-1 CC BOB FIN CH