Australian Shepherd female

FIN OB CH JK3 BH
GHOSTEYE'S BLUEBERRY "Nana"



Sukutaulu
Sire
Fin TVA Fin MVA BH JK1
Dancing Skies Sidney "Sidi"
FIN 40743/95 s.20.02.1995
L:C/B, S:terveet
LTE: hyv.+200p.
Leatherneck Apache Warrior Ch Bearfoots Cloak N Dagger
Centurions Raspberry Swirl
Hodge's Tena Rosey Hodge's Simmeron Jumper
Boot Hill Cedar Cliff Bandit
Dam
Fin TVA & MVA & KVA JK3 BH
Dancing Skies Kenai "Lissu"
ER 35788/00 s. 29.08.2000
L:A/A, K:0/0, S:terveet
kilpailee Agilityn 3-luokassa,
LTE: hyv.+170p.
Fin MVA, V-97
Nolen's Dakota Dancer
L:A/A
Penn Y Caerau's Flashdance
Brandje's Little Foot
Dancing Skies Flyaway Katie
L:A/A
Ch Flash Point Colt Forty-Five
Falkland Danger Zone
L:A/A, K:0/0

d.o.b 22.04.2004 r.i.p. 22.10.2016

Health
Hips A/A
Elbows 1/0
Eyes Healthy
Knees 0/0
Else CLEAR of HSF4

Character test 26.08.2007 (Judge: Jorma Kerkkä & Reijo Hynynen)
Toimintakyky +1 kohtuullinen
Terävyys +1 pieni ilman jäljelle jäävää hyökkäyshalua
Puolustushalu +3 Kohtuullinen, hillitty
Taisteluhalu +2 kohtuullinen
Hermorakenne +1 hieman rauhaton
Temperamentti +3 vilkas
Kovuus +1 hieman pehmeä
Luoksepäästävyys +3 hyväntahtoinen, luoksepäästävä, avoin
Laukauspelottomuus + Paukkuärtyisä
Result Accepted +172p.

 

Obedience test
18.5.2005 Kemi (Startes Class) ALO 187p. 1-award  place 6/15
27.8.2005 Kiiminki (Open Class) AVO 184p. 1-award  place 1/8
25.2.2006 Kemijärvi (Winner's Class) VOI 269p. 1-award  place 1/2
11.11.2006 Oulu (Champpion Class) EVL 312p. 1-award place 2/7
03.02.2007 Kuusamo (Champpion Class) EVL 275.5p. 1-award place 2/3
03.03.2007 Haukipudas (Champpion Class) EVL 268p. 1-award FIN OB CH place 1/5
07.07.2007 Piikkiö Toko SM (Champpion Class) EVL 206.5p. 3-award -


Agility test
29.4.2006 Oulu Maxi 1 fail
Maxi 1 10, 6th
20.5.2006 Oulu Maxi 1 A competition 20
Maxi 1 B competition 10
27.5.2006 Keminmaa Maxi 1 A competition fail
Maxi 1 B competition 1.41
7.5.2006 Oulu Maxi1 evening competition fail
14.10.2006 Kajaani Maxi 1 A competition 0, 3st
Maxi 1 B competition 10
19.11.2006 Oulu Maxi 1 C-competition 0, 1st
Maxi 1 D-competition 15
15.9.2007 Oulu Maxi 1 A-competition 0, 1st
Maxi 2 B-competition 5
Maxi 2 C&D fail
24.11. 2007 Kajaani Maxi 2 A&B fail
1.12.2007 Oulu Maxi 2 A&B fail
2.12.2007 Oulu Maxi 2 C-competition 5
Maxi 2 D-competition 0 sij.1.



Working Trial
11.06.2005 Haukipudas PAKK Accepted BH
0209.2006 Kiiminki PAJÄ 1 257p. 2-award JK1
22.08.2007 Oulu PAJÄ 2 286p. 1-award JK2
22.-23.5.2010 Kiiminki PAJÄ 3 261p. 2-award JK3



Show results
4.12.2004 Helsinki Messukeskus Puppy Class 2, HP
8.1.2005 Kajaani KV HP, Puppy Class1, BOB-Puppy
16.4.2005 Ylivieska ryhmänäyttely Junior Class G
7.5.2005 Oulu äitienpäivä Junior Class VG
6.1.2006 Kajaani Young Class VG
2006 Kemi Young Class VG
13.5.2006 Oulu äitienpäivä Open Clas, EXC, BB-1, CC, BOB